Naši zaposleni su eksperti u oblasti sistema menadžmenta kvalitetom i raspolažu svim znanjima i veštinama potrebnim za delatnosti u kojima pružamo konsultantske usluge. Obučeni su za vodeće proveravače i interne proveravače za više sistema menadžmenta.
Konsultantske usluge obuhvataju:
Vršimo obuke upoznavanja sa zahtevima više standarda i za interne proveravače.
SRPS ISO 9001 je pogodan za sve organizacije koje žele da poboljšaju način upravljanja, bez obzira na veličinu ili delatnost organizacije. Primenljiv je na organizacije raznih delatnosti - od marketinga, projektovanja i razvoja, nabavke, preko proizvodnje - do isporuke gotovih proizvoda.
Organizacijama omogućava da:
Benefiti od implementacije ISO 9001 standarda su:
ISO 9001 je kompatibilan sa drugim standradima sistema menadžmenta, tako da se lako mogu integrisati. Procesom sertifikacije i dobijanjem sertifikata garantuje se sistemsko sprovođenje definisanih poslovnih procesa, čime se postiže dugoročno, strateško unapređenje poslovanja. Sertifikovane organizacije sprovođenjem svoje vizije i misija postaju istinski partner i lider u zadovoljenju želja i potreba svojih korisnika.
Sistemi upravljanja zaštitom životne sredine je menadžerski alat koji omogućava organizaciji bilo koje veličine da identifikuje i kontroliše uticaj svojih aktivnosti, proizvoda i usluga na životnu sredinu.
Organizacija poboljšava odnos prema životnoj sredini, implementira sistemski pristup kojim će postizati ciljeve koji se odnose na zaštitu životne sredine.
SRPS - ISO 14001 je međunarodni standard koji definiše zahteve za upravljanje životnom sredinom. Ima za cilj da pomogne organizacijama da minimalizuju svoje štetno delovanje na okolinu.
Može se odnositi na celokupnu organizaciju, sektor ili na samo jedan proces, a izbor uglavnom zavisi od potrebe organizacije. Prednost implementacije sistema zaštite životne sredine SRPS ISO 14001 su:
ISO 14001 je kompatibilan sa drugim standardima sistema menadžmenta, tako da se lako mogu integrisati.
SRPS ISO 22000 standard se odnosi na sve organizacije u lancu ishrane i definiše zahteve Sistema upravljanja bezbednošću hrane. Osnova ovog standarda su principi HACCP sistema za pružanje bezbednog krajnjeg prehrambenog proizvoda.
ISO 22000 je prvi standard koji mogu koristiti svi članovi lanca snabedavanja hranom. To uključuje i dobavljače neprehrambenih proizvoda i usluga, kao što su proizvođači opreme i ambalaže, kao i davaoci logističkih usluga.
ISO 22000 je pogodan za organizacije svih veličina - od pekare sa 10 zaposlenih do međunarodnih proizvođača hrane ili supermarketa koji zapošljavaju hiljade radnika.
ISO 22000 može da se implementira samostalno ili u kombinaciji sa drugim sistemima kvaliteta kao što su ISO 9001 ili ISO 14001 sa kojima je potpuno kompatibilan. Sve organizacije koje se odluče na implementaciju i sertifikovanje sistema mendžmenta bezbednošću hranom imaju veliki doprinos u podizanjju nivoa bezbednosti hrane na globalnom tržištu.
Prednosti uvođenja ISO standarda 22000:
SRPS ISO 13485 predstavlja niz zahteva potrebnih za održavanje kvaliteta proizvodnje medicinskih proizvoda.
Ovim međunarodnim standardom se utvrđuju zahtevi za sistem menadžmenta kvalitetom onda kada organizacija treba da prikaže svoju sposobnost da obezbeđuje medicinska sredstva i sa njima povezane usluge koje dosledno zadovoljavaju zahteve korisnika i propisane zahteve primenljive na medicinska sredstva i na usluge povezane sa njima.
Prednost implementacije:
Standard ISO 10002 je primenjiv bez obzira na vrstu i veličinu organizacije, proizvode i usluge koje obezbeđuje. Predviđen je za upotrebu u svim sektorima i sadrži uputstvo specifično za mala preduzeća.
Standard ISO 10002 je kompatibilan sa ISO 9001 i podržava njegovu usredsređenost na korisnika pomoću efektivne i efikasne primene procesa za postupanje sa prigovorima.
Standard ISO 10002 pomaže organizacijama da vrše planiranje, projektovanje, razvoj, funkcionisanje, održavanje i poboljšavanje efektivnog i efikasnog procesa za postupanje sa prigovorima za sve vrste komercijalnih ili nekomercijalnih aktivnosti, uključujući i one koje se odnose na elektronsku trgovinu.
Prednosti koje organizacija dobija implementacijom ISO 10002:
Prema važećoj zakonskoj regulativi proizvođači kozmetičkih proizvoda su u obavezi da svoj proizvodni proces usklade sa principima dobre proizvođačke prakse prema zahtevima harmonizovanog standarda ISO 22716 Kozmetika - Dobra proizvodna praksa (GMP) - Smernice za dobru proizvodnu praksu.
ISO 22716 daje smernice za proizvodnju, kontrolu, skladištenje i transport kozmetičkih proizvoda. Sertifikat o usaglašenosti sa ovim standardom potvrđuje da se kozmetika proizvodi i da se sa njom rukuje u skladu sa Dobrom proizvođačkom praksom (GMP).
Ovaj standard je namenjen svim proizvođačima uključenim u lanac snabdevanja kozmetičkim proizvodima kako proizvođačima kozmetike, tako i drugim organizacijama (kao što su proizvođači sirovina i ambalaže). Ovaj standard upućuje na adekvatno upravljanje ljudskim, tehničkim i administrativnim faktorima koji utiču na kvalitet proizvoda.
Standard se ne odnosi se na istraživačke i razvojne aktivnosti i distribuciju gotovih kozmetičkih proizvoda.
Prednosti koje organizacija dobija implementacijom ISO 22716:
SRPS ISO/IEC 17025 uređuje opšte zahteve za rad laboratorija za etaloniranje i ispitivanje uključujući i uzrokovanje
Standard je akredaticionog karaktera, odnosno po njemu se vrši ocena usaglašenosti i dodela akreditacije, a ocenu usaglašenosti vrše akreditaciona tela.
Implementacija ovog standarda može se odnositi na čitavu organizaciju, jedan sektor ili na samo jedan proces, a izbor uglavnog zavisi od potrebe organizacije.
Koristi koje se mogu ostvariti uvođenjem ovog standarda su sledeće:
Da bi organizacija uspešno kontrolisala sprovođenje definisanih postupaka rada, potrebno je da ima obučene ljude sa stanovišta sprovođenja internih provera po zahtevima standrada SRPS ISO/IEC 17025. Ovaj standrad je sasvim kompatibilan sa standardima serije ISO 9001 i ISO 14001 i veoma jednostavno se integriše sa njima.
Standard SRPS ISO/IEC 17020 sadrži zahteve za kompetentnost tela koja obavljaju kontrolisanje i za nepristasnost i konzitentnost njihovih aktivnosti kontrolisanja.
On se primenjuje na kontrolna tela tipa A, B ili C, kako je definisano u ovom međunarodnom standardu i primenjuje se u svakoj fazi kontrolisanja (faza projektovanja, ispitivanje tipa, početno kontrolisanje, kontrolisanje u upotrebi ili nadzor).
Kontrolna tela su pravna lica koja vrše ocenjivanje za svoje matične organizacije, službene organe ili privatne korisnike, kako bi obezbedila zainteresovanim stranama informacije koje se odnose na usaglašenost predmeta kontrole sa propisima, standardima ili specifikacijama.
Prednosti implementacije:
Standard serije SRPS ISO/IEC 17020 ima za cilj da bliže uredi rad tela koja obavljaju kontrolisanje. Da bi organizacija uspešno kontrolisala sprovođenje definisanih postupaka rada potrebno je da ima obučene ljude sa stanovišta sprovođenja internih provera po zahtevima standarda SRPS ISO/IEC 17020.
Ovaj standard je sasvim kompatibilan sa standardima serije ISO 9001 i ISO 14001 i veoma jednostavno se integriše sa njima.
Posebni zahtevi za kvalitet i kompetentnot za medicinske laboratorije definisan je standardom SRPS ISO 15189
Pomoću ovog stanarda organizacija potvrđuje da su rezultati ispitivanja/etaloniranja laboratorija, pouzdani, a samo ispitivanje/etaloniranje izvršeno na kompetentan način. Priznavanje svoje kompetentnosti laboratorija ostvaruje kroz nepristrasno i nezavisno ocenjivanje od strane akreditacionog tela.
Prednosti implementacije
ISO 45001 standardom se daje uputstvo organizacijama kako da značajno poboljšaju bezbednost radnika, smanje rizike na radnom mestu i kreiraju bolje, bezbednije uslove rada. Benefiti od primene ovog standarda su:
HACCP je sistem upravljanja koji se odnosi na bezbednost hrane kroz analizu i kontrolu različitih bioloških, hemijskih i fizičkih opasnosti, počevši od prijema sirovina, skladištenja, rukovanja, pripremanja hrane, distribucije i konzumiranja krajnjeg proizvoda. HACCP sistem predstavlja sistemski preventivni pristup bezbednosti hrane, koji se odnosi kako na fizičke, hemijske i biološke opasnosti, tako i na preventivni postupak kojim proizvođač posmatra, vrši kontrolu, identifikuje i analizira izvesne kritične tačke u proizvodnji hrane, na kojima eventualno može doći do njihove kontaminacije. HACCP sistem je zasnovan na 7 važnih principa:
Uspostavljanje sistema verifikacije ISO/IEC 27001 ima za cilj da uspostavi, implementira, deluje, nadgleda, pregleda, održava i unapređuje bezbednost informacija uzimajući u obzir sve bezbednosne rizike po poslovanje organizacije. ISO/IEC 27001 svojim zahtevima definiše sledeća područja sistema zaštite informacija:
Sistem menadžmenta energijom omogućava organizacijama da koriste energiju efikasnije, kroz razvoj energetskog sistema upravljanja. EN ISO 50001 definiše zahteve za uspostavljanje, primenjivanje, održavanje i poboljšavanje sistema menadžmenta energijom, čija je svrha da omogući organizaciji da sistematski prati ostvarivanje poboljšavanja energetskih performansi, uključujući energetsku efikasnost, korišćenje i potrošnju energije.
EN ISO 50001 daje okvir za organizacije da:
Standardom ISO 37001 specificiraju se zahtevi i daje uputstvo za uspostavljanje, primenjivanje, održavanje, preispitivanje i poboljšavanje sistema menadžmenta protiv mita. Implementacija ISO 37001 pomaže organizaciji da izbegne ili ublaži troškove, rizike i štetu od pojave aktivnosti u vezi sa mitom, da promoviše poverenje u svoje poslovne dogovore i da poveća svoju reputaciju.Standard ISO 37001 se bavi: